Virtuální svět zaplaven balastem

Sociální sítě postupně ztrácí na oblibě. Mezi mladší generací ještě převládá instagram. Je to z pochopitelných důvodů. Mladý člověk chce dát o sobě slyšet, chce vykřičet svoje pocity do celého světa. Chce, aby byl svět spravedlivý, aby se k sobě lidé chovali s respektem a nebo se dokonce všichni měli rádi.

Postupně se diskuze a ankety přesouvají na obrazovky hromadných sdělovacích prostředků.

A teď nastává zlom. Veřejné mínění určuje trendy. Vzniká bezpočet nových kanálů. Informace nehledáme pouze v denním tisku, rozhlasu nebo televizi. Pro informace chodíme na osobní weby nebo stránky vydávající se za seriózní média, avšak stále jen více či méně osobni blogy. Informace, aby pohledal.

Říká se: „Co člověk, to názor“. Je to skutečně tak. V politice jsme svědky názorových proudů a jejich následků.

Velmi rychle nadšení nahrazuje zklamání. Slovy nejmenovaného zástupce názorového proudu mladší generace: „všechno je to jen HR, PR a marketing, nic víc“.

Každé médium někomu patří. Ten někdo udává názorový proud.

Co s tím? Peníze utrácejte , za co uznáte za vhodné. Ověřujte si zdroj informace. Z pravidla nevěřte tomu, u čeho jste nedohledali ryzí zdroj. Všechny informace považujete za nevěrohodné dokud nezjistíte opak. Zjišťujte. Sdílejte zdroje, ne názory.

Chcete-li přece jen sdílet názor, využijte osobního blogu nebo sociální sítě. I my Vám dáme prostor zde. Seznamte nás s Vaším odlišným pohledem. Těšíme se na Vaše příspěvky. Vyjádříte-li je slušně, zveřejníme je.

Svět je plný odlišných pohledů. Brzy další veřejná diskuze. Sledujte novinky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *